З метою виховання національної свідомості, патріотизму в Лозуватській сільській бібліотеці постійно оновлюється книжкові викладки, оформлюються стенди , проводяться відкриті уроки, виховні години, бесіди вікторини історичні панорами. Для прикладу виховна година з учнями 1-4 класів "Великий кобзар в памяті народній" , з учнями 5-9 класів проведено виховну годину "Шевченко - це народ і як народ він буде жити вічно!" а також вих година "У єдності наша сила" тощо

              Для формування навичок здорового способу життя  , екологічної просвіти, виховання гуманості проводяться заходи: виховна година "І оживає істина стара - людина починається з добра" (учні 8 класу), відкритий урок "Здоровим бути круто" (учні 5-9 класу), гра світлофор ввічливості"( вихованці дс "Калинка", урок добра "Змлю сонце прикрашає, а людину праця"вихованці дс та інше.

             Постійно оновлюється підбірка матеріалів з історії села.

найбільш активними читачами бібліотеки є пенсіонери : Беженуца Ольга Семенівна, Геращенко Леонвд Васильвич, учні школи: Шевченко Даша,Федчик Ігор та Максим, Лимар Аліна та Констянтин, Деяк Саша , Мазенко Паша.

             Найбільшим попитом серед користувачів детективи,жіночі романи, історична література нові дитячі книги та довідки школяра.

             Фонд бібліотеки складає 7855 екз.

            В 2014 році за рахунок сільської ради придбано літератури на суму 5 тис. грн.. Це художня література, дитяча та навчальна література.